اخبار

چک کردن به روز رسانی بازار

تابستان و افزایش اجاره‌ بها

تابستان و افزایش اجاره‌ بها

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران از افزایش حداکثر ۱۰ درصدی اجاره‌ بها با شروع تابستان خبر داد.

حسام عقبائی با اشاره به آخرین آمار به دست آمده تا هشتم تیرماه امسال ، اظهار داشت : براساس آخرین آمار در هشت روز اول  تیرماه در تهران ۵۷۳۸ مورد قرارداد اجاره و ۴۵۸۳ مورد قرارداد خرید و فروش ثبت شده است که این رقم در سراسر کشوردر بخش اجاره مسکن ۱۹هزار و ۸۳۰ مورد و در بخش خرید و فروش به ۱۵هزار و ۴۲۶ مورد می‌ رسد.

تابستان سال جدید زمزمه ها...

تابستان سال جدید زمزمه ها…

 

گزارش سایت دلتا به نقل از ایسنا حاکی است وی افزود: در خرداد ماه امسال ۲۳ هزار و ۵۹۱ مورد اجاره و۱۷ هزار و ۶ مورد قرارداد خرید و فروش مسکن در تهران به ثبت رسیده است که این رقم درسراسر ایران معادل ۸۲ هزار و ۸۲ مورد در بخش اجاره  و ۵۸ هزار و ۵۲۴ مورد دربخش خرید و فروش بوده است.

رییس اتحادیه مشاوران املاک کشورهمچنین درباره میزان مبادلات بازار مسکن خاطر نشان کرد: بازارمسکن درحال خروج از مرحل اول رکود است و به سمتی می‌ رود که دوران پیش رونق به دوران رونق تبدیل شود.

عقبائی با اشاره به بحث قیمت ها بازار خرید و فروش مسکن طی ماه‌ های آینده یاد آور شد: وضعیت مسکن هنوز درمورد قیمت‌ها ثبات دارد وبه احتمال فراوان این روند تا پایان شهریورماه ادامه می یابد.

وی افزود: قیمت مسکن درسال های ۹۳ و ۹۴ افزایش نیافت و قیمت اجاره‌ بها نیز تابعی از خرید و فروش مسکن است.

رییس اتحادیه مشاوران املاک کشورهمچنین در مورد نقل و انتقال های مسکن نیز گفت : معمولا نقل وانتقال ها از۱۵ خرداد تا پایان شهریور ادامه می‌یابد و درماه رمضان نقل وانتقال ها کاهش می یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 6 =